logo

Binali Yıldırım’a Bağcılar’da sevgi seli…

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Bağcılar Belediyesi’nin organize ettiği 7 Bölge 7 Renk Kültür Sanat Festival Programına katıldı.  Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırm, Tokatlılar ile bir araya geldi. Binali Yıldırım’a burada yoğun sevgi gösterisinde bulunuldu. Programda bir pankart ise dikkat çekti..

KANKA HOŞGELDİN PANKARTI

Cumhur İttifakı  İstanbulBüyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım Tokatlılar tarafından ‘Kanka hoş geldin’ pankartıyla karşılandı. Bu kare ‘samimiyetin karesi’ olarak değerlendirildi..

Yıldırım, “Yeşilırmak havzasının bereketli topraklarının güzel şehri, 6 bin yıllık tarihiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapan Tokat’ın güzel insanlarıyla birlikteyim. Sözler verildi, dualar edildi; 23 Haziran’a hazırız inşallah!” ifadesine yer verdi.

 ‘CEVABINI HALK PAZAR GÜNÜ SANDIKTA VERECEK’

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım:’Bir yandan destek isteyip diğer yandan da HDP’yi görmezden gelmeyin.’ İşte söyledikleri budur. Bu millet kimin kimle yol yürüdüğünü çok iyi biliyor.” dedi. Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen “7 Bölge 7 Renk Festivali”nde vatandaşlara İstanbul seçimlerinin yenilenme sebeplerini anlatan Yıldırım,”Biz hiçbir zaman bu seçimin yenilenmesini istemedik. ‘Oyları yeniden sayalım, İstanbulluları zahmete sokmayalım, hak yerini bulsun, kim kazandıysa o yoluna devam etsin.’ Buna hiçbir zaman razı olmadılar.” dedi. Cumhur İttifakı adayı olarak seçime girdiğine vurgu yapan Yıldırım, “Bu ittifakta Ay yıldızlı bayrak diyenler var, vatan toprağı var diyenler var. Millet, devlet var diyenler var. Bu ittifak Türkiye’nin istikbalinin ve istiklalinin teminatıdır.” ifadelerini kullandı. Selahattin Demirtaş’ın CHP adayına destek istemesine değinen Yıldırım şunları söyledi:  “Bugün bölücü PKK terör örgütünün yan örgütünün önemli isimlerinden biri açıklama yaptı. Diyor ki ‘CHP adayı İmamoğlu’nu destekleyeceğiz.’ Ama ilave ediyor, ‘HDP’siz hiçbir şey daha güzel olmaz.’ Yani diyor ki bizim sizinle beraber hareket ettiğimizi gizlemeyin. Bir yandan destek isteyip diğer yandan da HDP’yi görmezden gelmeyin. İşte söyledikleri budur. Bu millet kimin kimle yol yürüdüğünü çok iyi biliyor. Bunun cevabını da pazar günü sandıkta verecek.”

‘SANDIĞA GİDİN’

Binali Yıldırım, seçmenlere pazar günü sandığa gitme çağrısında bulunarak, “Gün geldi çattı. Pazar günü sandığa gidiyoruz. 31 Mart’ta sandığa gitmeyen 428 bin hemşehrimiz var. Bize düşen 31 Mart’ta sandığa gidemeyen kardeşlerimizin mutlaka sandığa gitmesini sağlamaktır. Eğer ‘İstanbul’un geleceğinde benim de sözüm var’ diyorsak. Evlatlarımızın daha güzel yarınlara hazırlanmasını istiyorsak mutlaka pazar günkü seçimlere büyük bir çoğunlukla katılacağız.” değerlendirmesini yaptı. Programda Binali Yıldırım’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Bağcılar Ak Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ve Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan da eşlik etti.

Etiketler: »
Share
29058 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ