logo

Bağcılar protokolü böyle bayramlaştı

Bağcılar, mübarek Ramazan Bayramı’na birlik ve beraberlik duygusunun yoğunlaştığı bir programla girdi. Ramazan Etkinlik Alanı’nda düzenlenen bayramlaşma programına katılan binlerce ilçe sakini ilçeyi yöneten protokol ile bayramlaştı. Ramazan bayramına kavuşmanın huzuruyla bayramlaşan Bağcılarlılar Gazze ve Filistin’de yaşanan dramın son bulması için birlikte dua yaptılar.

Bayram sabahı kurulan sofralarda yerlerini alan ilçe sakinleri birlikte bayram kahvaltısı yaptılar. Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu, Serdar Tuncer, Ömer Döngeloğlu. Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu ve Ömer Döngeloğlu gibi tanınmış ilim adamları, gazeteci, yazar ve eğitimcinin irfan programlarını ilgiyle izleyen Bağcılarlılar, bayram namazı sonrası İsrail ordusunun ölüm yağdırdığı Gazze’de şehit düşenler için Fatiha okudular, Gazzelilerin kurtulması için de dua yaptılar.

Ramazan ayını anlamına uygun şekilde yaşayan ilçe sakinleri Bağcılar Meydanı’ndaki programda da Kurucu Belediye Başkanı ve İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Cafer Sezgin ile bayramlaştılar. Program İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula’nın dua okumasıyla başladı.

Burada bir konuşma yapan Kurucu Belediye Başkanı ve İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık 30 gün boyunca paylaşma duygusunu yaşadıklarını belirtti. Türkiye’de önemli gelişmeler yaşandığını anlatan Kıyıklık, dünyanın dört bir yanında Müslüman kanının akıtılmasından dolayı buruk olduklarını söyledi.

1,5 MİLYAR MÜSLÜMAN TEK YÜREK OLMALI

Türkiye’den başka ayakta kalabilen başka bir İslam ülkesinin olmadığını belirten Feyzullah Kıyıklık şöyle konuştu:

“Dünyada din liderleri var ama maalesef İslam ülkeleri savrulmuş durumda. İsrail, dünyadaki bütün insanları kendilerinin yardımcısı olarak kabul ediyor. Bu Ramazan ayında yine Filistin ve Gazze’de büyük katliamlar yaptı. Uzakdoğu’da Arakan ve Myanmar’da da aynı katliamlar gerçekleştiriliyor. Bu sorunlara çözüm bulmada sıkıntı yaşıyoruz. Bu günleri unutmamalıyız. Geleceğe iyi çalışmalıyız. Yeryüzündeki 1,5 milyar Müslüman’ın tek yürek olması için dua ediyoruz. Dünyada sözünü geçirebilecek bir liderimiz var. İnşallah 10 Ağustos’ta bir bayram daha yaşamak istiyoruz. O gün sandığa gidip gerekeni yapacağınıza inanıyorum.”

YETİMLERLE, ÖKSÜZLERLE VE İHTİYAÇ SAHİPLERİYLE AYNI SOFRADA BULUŞTUK         

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da konuşmasında yurt içinde ve yurt dışında irfan sofraları kurduklarını, ilk kez hayata geçirdikleri bir uygulamayla ihtiyaç sahiplerini lokantalarda ağırladıklarını ve zengin içerikli irfan programları düzenlediklerini ifade etti. Bir somun ekmeği Ramazan ayında paylaşmanın hazzını yaşadıklarını anlatan Çağırıcı, “Barış, bereket ve kardeşlik iklimini yaşadık. 19 yıldır hayırseverlerimizin de katkısıyla gönül sofraları kuruyoruz. Aynı duyguyu yaşayan komşuları aynı sofrada buluşturuyoruz. Bağcılar’da bu yıl da Ramazan ayını farklı yaşadık.” diye konuştu. Arnavutluk’ta da yetimlerle iftar sofrasını paylaştıklarını ifade eden Çağırıcı, İslam coğrafyasında yaşanan olaylara üzüldüklerini kaydetti. İsrail’in Filistin ve Gazze’de kan akıttığını anlatan Çağırıcı, bir çok İslam ülkesinde de zulümler yaşandığını ifade etti. Çağırıcı, Bağcılar’daki 1200 yetime kıyafet yardımında bulunduklarını da sözlerine ekledi.

Rahmet iklimini en güzel şekilde yaşadıklarını söyleyen AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise Ramazan Etkinlik Alanı’nda 30 gün boyunca önemli programların gerçekleştirildiğini belirtti. Başta Gazze ve Filistin olmak üzere İslam coğrafyasında Müslümanların kanlarının ve gözyaşlarının akıtıldığını hatırlatan Öztürk, bayramı üzüntüyle karşıladıklarını ifade etti.  Konuşmaların ardından aralarında meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve imam müezzinlerin de bulunduğu binlerce Bağcılarlı protokol ile bayramlaştı.

AK PARTİ, CHP, SAADET, MHP VE BBP’DE BAYRAMLAŞTI

Öte yandan Bağcılar’da bulunan siyasi partilerde bayramlaştı. AK PARTİ, CHP, SAADET, MHP VE BBP’de bayramlaştı. Partililer bayramlaşmaya yoğun ilgi gö gördü.

Etiketler: » » » » »
Share
2899 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ