logo

Parti yönetimi istifa etmeyince onlar istifa etti…

CHP Bağcılar’da yönetimden 10 kişi

istifasını CHP İl Merkezi’ne sundu.

Kongre ve atama bekleniyor

CHP Bağcılar ilçe teşkilatı 2014 yerel seçimlerinde beklentisinin çok altında oy alması sonucu tepkilerin hedefindeydi. Dün öğlen saatlerinde Gazete Bağcılar’ın haber merkezine CHP’den on kişinin istifa ettiği, noter aracılığıyla istifalarını sundukları ve 500 kişilik partililerle birlikte CHP İstanbul İl Merkezi’ne gidilerek yaşanan süreç hakkında endişelerin ve rahatsızlığın İstanbul İl Teşkilatı’na sunularak bilgilendirildiği öğrenildi.

İLK GAZETE BAĞCILAR YAZDI...

Bağcılar’da diplomotik haberlerde öncü gazeteciliğiyle dikkatlerini üzerine çeken GAZETE BAĞCILAR, CHP Bağcılar ilçe teşkilatındaki istifa haberlerini resmi kanaldan doğrulatmak için yoğun çaba sarf etti. Ancak  CHP Bağcılar’dan resmi bir açıklama yapılmayınca etik gazetecilik çerçevesinde  haberi yayına sokmadık.

Ancak Gazete Bağcılar’ın istifa eden partililere bizzat ulaşması sonucu, CHP Bağcılar teşkilatında 10 kişilik istifanın yaşandığı, tepkilerin doruğa çıktığı bilgileri gerçeğe kavuşurken, ilçe teşkilatından herhangi bir resmi basın açıklaması da yapılmadı.

Gazete Bağcılar’a isminin açıklanmasını istemeyen üst düzey bir CHP’li konuyu yakinen takip ettiklerini belirterek şöyle konuştu: “Gelişmeleri yakinen takip ediyoruz, CHP ilçede herhangi bir olumsuzluk varsa  parti disiplini devreye girer; olası tepkilerin de demokratik çerçevede değerlendirilmesinin önemli olduğunu söyleyerek: 2014 yerel seçimlerinde ciddi bir başarısızlık varsa ki vardır, bununda gerekçeleriyle elbette açıklanmasının istenmesi normal birşeydir. Zira CHP Bağcılar’güçlü bir partidir, CHP Bağcılar’ın geçmişte yaşadığı sıkıntıları biliyoruz; parti kimsenin keyfi uygulamalarına asla teslim edilmeyecektir, olması gereken süreç işleyecektir” dedi.

Gazete Bağcılar’ın edindiği bilgilere göre istifa dilekçelerini il teşkilatına ulaştıran partililere il merkezinden “Atanma ve kongre olana kadar partideki görevlerine devam etmeleri ve boş bırakmamaları” ricasında bulunulduğunu ve istifa edenlerinde bu durumu şimdilik evet dediği gelen bilgiler arasında.

CHP’nin 2009 ve 2014 yerel seçimlerde aldığı oy artan 
seçmen sayısına rağmen hemen hemen aynı oranda

Bilindiği gibi CHP Bağcılar  461 bin 697 seçmenin bulunduğu 29 Mart 2009 seçimlerinde 18 bin,482 oy almıştı.

Aradan geçen beş yıl sonra yeniden yapılan yerel seçimlerde, Bağcılar’da artan genç seçmen sayısına rağmen 2014 yerel seçimlerinde 83 bin 387 oy almıştı.Bu da aşağıdaki oy yüzdeliğinine takabül etmişti.

2009 seçimlerinde CHP Bağcılar’ın

aldığı oy oranı % 18,7

2014  seçimlerinde CHP Bağcılar’ın

aldığı oy oran% 19,7

İşte Bağcılar’da bir önceki döneme göre oyların aynı kalması mevcut partililerde rahatsızlığa yol açtı ve yeniden yapılanma çerçevesinde mevcut yönetimin gitmesi ve değişmesi bir deklare yayımlayarak  istifalarını  sundular. Noterdeki İstifa dilekçesinde şunlar yazıldı: “Partimizin menfaatleri gereği, gördüğümüz lüzum üzerine CHP Bağcılar İlçesi yönetim kurulu asil üyeliklerimizden istifa ediyoruz, gereğinin yapılmasını arz ederiz. 10 kişilik isim listesi: Etem Arancıoğlu, Veysel Özgündüz, Şenel Şahin, Müslüm Işık, Melek Kısa, Nuran Durmuş, Yasemin Şafak, Mümin Gürsu, Ali Özcan, Gülcan Varis.

TWİTTER’DAN İLK BİZ DUYURDUK…

Gazete Bağcılar, etik gazetecilik çerçevesinde istifaların yaşandığı saatlerde resmi bir açıklama beklediği için isim vermeden haberi okuyucularıyla paylaşmıştı.

 

Gazete Bağcılar, etik gazetecilik çerçevesinde istifaların yaşandığı saatlerde resmi bir açıklama beklediği için isim vermeden haberi okuyucularıyla paylaşmıştı.

GAZETE BAĞCILAR/İSTANBUL/BAĞCILAR

Etiketler: » »
Share
6385 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Parti yönetimi istifa etmeyince onlar istifa etti…” için 1 yorum

 1. Mustafa ERDEM : diyor ki:

  değerli partil arkadaşlar, neden bu duyarlığı göstermediler.Belediye meclis aday adaylıkları iyi sıralara gelseydi. gine bunları yaparlarmıydı.

  VA:F [1.9.15_1155]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.15_1155]
  Rating: 0 (from 0 votes)