logo

Sabri Erbakan CHP Bağcılar’ın adayı mı?

Cumhuriyet Halk Partisi Bağcılar Belediye Başkan adayı arasında merhum Necmettin Erbakan’ın yeğeni Sabri Erbakan’ın isminin ağırlık kazanıldığı gelen bilgiler arasında.

YİNE İLK BİZ YAZIYORUZ...

www.gazetebagcilar.com.tr’un edindiği özel bilgilere göre, CHP’nin Bağcılar’da muhafazakar oyları da alabilecek bir aday çıkarılması konusunda uzun süredir çalışma yürütüldüğü, bunun neticesinde de sağ kanadın tanınmış ismi ve Sabrı Erbakan’ın CHP Bağcılar Belediye Başkan aday adayı olacağı gelen bilgiler arasında.

Öte yandan Türkiye Değişim Hareketi Başkanı Mustafa Sarıgül’ün de CHP’ye katılarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması bekleniyor.

Bilindiği gibi Sarıgül CHP, Tüzüğünün 38’inci maddesin de gereğinin yapılarak, ihraç edilen insanların ihraç kararı kaldırılmasını istiyor. CHP’den Kemal Kılıçdaroğlu’da “Gelsin başvursun 3 bin değil 10 bin kişiyle gelsin” açıklaması yaparak Sarıgül’e cevap vermişti.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir üst düzey siyasetçi Gazete Bağcılar’a şu açıklamalarda bulundu: “CHP’nin Bağcılar Belediye Başkan adayı Sayın Sabri Erbakan’dır. Süreç şöyle gelişecektir. 5 Kasım’da bu daha erkende olabilir, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Sayın Mustafa Sarıgül’ü davet edecek. 6 Kasım itibariyle Adnan Keskin üyelikleri kabul edecek. 9 Kasım’da da İstanbul’dan 200 otobüsle CHP Genel Merkezi’ne gidilerek üyelikler alınacak. Daha sonra Anıtkabir ziyaret edilerek geri dönülecek. 16 Kasım’da da Atatürk Havalimanı’ndan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Mustafa Sarıgül partililerce alınarak Leventte’ki seçim bürosuna  konvoy eşliğinde gelinecek ve bir basın açıklaması yapılacak.

Öte yandan Gazete Bağcılar’a bir açıklama yapan Türkiye Değişim Hareketi Bağcılar İlçe Başkanı Adnan Uygur’da “Sarıgül partisiyle toplumda karşılığı olan bir güçtür” açıklaması yaptı.

CİDDİ UYARI: Gazete Bağcılar’da yayımlanan tüm haberler kaynak gösterilmeden ya da www.gazetebagcilar.com.tr’un linkine yönlendirilmeden yayımlanan diğer site yöneticileri hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Etiketler: » »
Share
2618 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ