logo

10’AR DAKİKA ARAYLA 50 ÇİFTİN NİKAHI KIYILDI

14 Şubat Sevgililer Günü, tüm yurtta olduğu gibi Bağcılar’da da günün anlamına uygun yaşandı. Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı ve Güneşli Nikah Salonu’nda düzenlenen nikah törenlerde 10’ar dakika arayla 50 çiftin nikahı kıyıldı.

 

İstanbul’un en çok nikah kıyılan ilçesi olan Bağcılar’da, 14 Şubat Sevgililer Gününde 50 çift 10’ar dakika arayla dünya evine girdi.

Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı ile Güneşli Nikah Salonu’nda 14 Şubat Sevgililer Günü heyecanı yaşandı. Ülkemizde son yıllarda değişik sebeplerle boşanmalar artarken İstanbul’un en çok nikah kıyılan ilçesi Bağcılar’da mukaddes evlilik kurumu yaşatılıyor. 2015 yılında toplam 6 bin 100 çiftin dünya evine girdiği ilçede 14 Şubat Sevgililer Gününde farklı bir coşku ve heyecan yaşandı. 14 Şubat 2016 günü evlenmek için Bağcılar Belediyesi Evlendirme Şefliği’ne başvuran 50 çiftin nikahı 10’ar dakika arayla kıyıldı.

 

 

HABERİN VİDEOSU 

 

 

“İLKOKUL ÖĞRETMENİ NİKAH ŞAHİDİ OLDU”

Gelin Nihal Yıldız ile damat Harun Uyanık’ın nikahı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı tarafından kıyıldı. Tören sırasında gelinin şahitliğini ilkokul öğretmeni Yasemin Turhan, damadın da Ali Murat Ekşi yaptı. Nikah sonrası Başkan Çağırıcı, evlilik cüzdanını geline, nikah defterini imzalandığı kalemi de damada verdi. Evlilik kurumunun kutsal bir müessese olduğunu ve yaşatılması gerektiğini vurgulayan Çağırıcı, “Çeyiz sandığı gelinlerin olduğu için cüzdanı sandığında muhafaza etmesi için geline takdim ediyorum. “dedi. Çiftlere ömür boyu mutluluklar dileğinde bulunan Çağırıcı, “Bugün anlamlı bir gün. Nikah Dairelerimizde de yoğunluk yaşanıyor. Hayat inişler ve çıkışlarla doludur. Eşler arasında karşılıklı sevgi ve saygı olduğu vakit hayat mutlulukla yaşanıyor. Evlenen çiftlerimize huzur ve mutluluk dolu nice yıllar diliyorum.” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Etiketler: »
Share
2174 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ