logo

Ama Bağcılar’ı kazanacağız…

Geçtiğimiz günlerde CHP’ye katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül iddialı açıklamalarda bulundu.

Sarıgül ve arkadaşları büyük düşünür. Biz okyanusa açılırken o okyanusta kıyıda köşede ne var düşünemeyiz. Bizim için en önemli şey en sempatik olmayan bir arkadaşımız bir oy getirse bile onu seçeriz.  Ben güçlü olduğumuz yerde birşey söylemem. Ama Bağcılar’ı kazanacağız. Esenler de çok iddialı yerlere geleceğiz.. Ümraniye’de muhteşem noktaya gelecğiz. AK Parti’nin çok güçlü olduğu yerlerle ilgili ben görüşümü belirtebilirim” dedi..

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, NTV canlı yayınında Nilay Akdağ Uluç’un sorularını yanıtladı 

Türkiye Değişim Hareketi tarafından, CHP üyelik kartını alacağı ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı aday adaylığını açıklayacağı 9 Kasım günü için çok heyecanlı olduğunu söyleyen Sarıgül, “Yarın CHP’nin muhalefetteki son günlerinin başlangıcı olacak. Yarın iktidarımızın başlayacağı günlerin başlangıcı olacak” dedi.

Sarıgül, yerel seçimlerde CHP’nin İstanbul’da Bağcılar, Ümraniye, Esenler ilçelerinde birinci parti olacağını savundu 

Sarıgül röportajından öne çıkan başlıklar;

– Yarın İstanbul Büyükşehir Beleidye Başkanlığı adaylığınızı da açıklayacak mısınız?

“Biz yarın adaylık için Ankara’da değiliz. Biz yarın umutsuzluktan, sevgisizlikten bunalan İstanbul’u ve Türkiye’yi aydınlığa taşımak için Ankara’da olacağız. Sarıgül adaylığın peşinde koşmaz. Yarın biz Ankara’ya kucaklaşmak için gidiyoruz. Sarıgül hayatı boyunca adaylık peşinde koşmadı.

“İKTİDARIN ANAHTARINI ALACAĞIZ”

Yarın için alabildiğine heyecanlıyız. Yarın CHP’nin muhalefetteki son günlerinin başlangıcı olacak. Yarın iktidarımızn başlayacağı günlerin başlangıcı olacak. Yarın AK Parti’den iktidarın anahtarının nasıl alacağımızı konuşacağız. Bundan sonra formatımız iktidar. Ben Deniz Baykal’la rakip oldum, hasım olmadım. Sarıgül’ün defterinde yanlış yazmaz, biz Kılıçdaroğlu ile omuz omuza olacağız.

“BENDEN KİMSE AGRESİF KONUŞMA BEKLEMESİN”

– “Erdoğan dünya lideridir” sözünüz Kılıçdaroğlu tarafından eleştirildi. Bununla ilgili ne diyorsunuz?

“Oradaki konu bir latifedir, ama onu ne yazık ki bazı siteler başka yere çektiler, oradaki ince espriyi bile anlamadılar. Benim rakibim AK Parti’dir yalnızca. Ben bundan sonra hep ironi yapacağım, benden kimse agresif konuşma beklemesin. Hizmet edeceğim. Yanlış anladılar beni, canları sağolsun. Bir insanın dünya lideri olması için bütün komşularla iyi olması lazım. Öyle bir çalışma yapması lazım ki Nobel’e aday olması lazım. Sarıgül ve arkadaşları büyük düşünür, biz okyanusa açılırken kıyıda köşede ne var diye düşünemeyiz. Biz, Bağcılar’ı kazanacağız, Ümraniye’de çok güzel yerlere geleceğiz.

“BAYKAL’LA BİZ RAKİPTİK”

– Deniz Baykal’la yeniden irtibat kurmayı düşünüyor musunuz?

Ben Sayın Baykal görevden ayrıldıktan sonra evine dahi gittim, Sayın Baykal’la biz rakiptik, hasım değildik, birbirimizin tasvip etmediğimiz yanları olmayabilir, ama ikimiz de sosyal demokrasiyi savunuyoruz. Temaslarımız her zaman olabilir, benim kimseye kırgınlığım yok. Yarından itibaren kırgınlıkları konuşmuyoruz.

“İKTİDAR OLACAĞIZ”

– Sol neden iktidar olamıyor?

İktidar olacağız, bölünme lüksümüz yok, el ele kol kola lüksümüz var. İçimizdeki sorunları kamuoyu önünde konuşmayacağız. Yarın Ankara’ya son kez muhalefet olarak gidiyoruz, bir dahaki sefere elimizde İstanbul’un anahtarı olacak.

 

Etiketler: » » » »
Share
2319 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ