logo

Bağcılar’da kar esareti.

Yoğun kar yağışı ve tipi Bağcılar’ın önemli noktalarında trafiği ve yaşamı olumsuz etkiledi.  Bağcılar Belediyesi 97 kişilik personel ile dönüşümlü olarak tuzlama çalışmalarını 24 saat boyunca sürdürüyor. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Yüzyıl, Göztepe ve Mahmutbey mahalleleri başta olmak üzere ilçe genelinde, özellikle rampa ve kuzeye bakan yollarda yaşanabilecek olumsuzluklara karşın önlemler aldıklarını belirtti.

Kar Bağcılar’da zaman zaman etkisini tipi şeklinde gösterirken kar yağışı vatandaşlara zor anlar yaşattı, birçok araç yollarda kaldı.  Bağcılar Meydan, Güneşli, Ateştuğla, Çiftlik, Papaz Köprüsü ve Mahmutbey kardan en çok etkilenen yerler oldu.

Öte yandan Atatürk Havalimanı’nda yoğun kar yağışı nedeniyle uçakların iniş ve kalkışları yapılamadı . Köprü trafiği durdu… Yoğun kar yağışı nedeniyle E-5 ve TEM’de de trafik felç. oldu. İstanbul’da  yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle de birçok özel şirket erken paydos kararı aldı. Ateştuğla -İkitelli Köprüsü güzeragında trafik durma noktasına geldi,. İETT otobüsleri İkitelli Köprüsü çıkışındaki yokuşu çıkamayınca trafik olumsuz etkilendi.

BAĞCILAR’DA KAR KÜREME ARAÇLARI  HAZIR BEKLEDİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Bağcılar Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri ve Büyükşehir Belediyesi’nin Kar Küreme araçları Bağcılar ve çevresi için yoğun çalışma gösterdiler. Ancak yoğun kar karşısında zaman zaman belediyenin tuzlama araçlarının da bir noktadan sonra yetmediği gözlemlendi.

Bağcılar Belediyesi, İstanbul’u etkisi altına alan yoğun kar yağışına önlem alarak ekipleri acil durum haline geçirdi. Fen İşleri Müdürlüğü Yol Bakım ve Onarım ekipleri, 24 saat hizmet verecek şekilde çalışıyor. Ana arterler ve ara caddelerde tuzlama hizmeti veren 9 adet kar tuzlama robotu, 4 adet tuzlama kamyonu 2 greyder, 4 beko loder ve 2 adet tuz yüklemede kullanılacak iş makinesi ile 97 personel 24 saat aralıksız tuzlama işlemini sürdürüyor.

VALİLİKTEN UYARI

İstanbul Valiliği, İstanbul’da dün hayatı felç eden kar yağışının ardından bugün trafikte aksamaların önüne geçebilmek için sürücüleri uyardı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, “Trafikte yaşanan aksaklıkların önüne geçilebilmesi amacıyla başta TIR ve kamyonlar olmak üzere zincirsiz araçların trafiğe çıkmasına izin verilmeyecektir” denildi.

KAR LASTİĞİ OLMAYANA CEZA

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, araçlarda kış lastiği denetimi yaptı. Dolmabahçe’de gerçekleştirilen denetimde araçlarında kış lastiği bulunmayan sürücülere, para cezası verildi.

Öte yandan Bağcılar Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi “Akşam saatlerinde şiddetini artıran kar yağışı özellikle kentin batısında ve yüksek kesimlerinde etkili olurken Bağcılar’da da ilçe sakinlerinin olumsuz koşullardan etkilenmemesi amacıyla kar tuzlama ve temizleme işlemine hız verildi. Bağcılar Belediyesi 97 kişilik personel ile dönüşümlü olarak tuzlama çalışmalarını 24 saat boyunca sürdürüyor.

“GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALDIK”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Yüzyıl, Göztepe ve Mahmutbey mahalleleri başta olmak üzere ilçe genelinde, özellikle rampa ve kuzeye bakan yollarda yaşanabilecek olumsuzluklara karşın önlemler aldıklarını belirtti.
Çağırıcı şunları söyledi:
Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü Yol Bakım ve Onarım birimi, İstanbul Büyükşehir Belediyemizle irtibatlı olarak, vatandaşlarımızın olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için var gücüyle çalışmalarını sürdürüyor. Yoğun kar yağışı ile mücadele çalışmalarında tüm ana arter ve ana arter niteliğindeki yollarda gerekli çalışmalar yapıyor. İlçemizdeki trafiğe kapalı sokaklarda, yaya sirkülasyonunun fazla olduğu meydan ve caddelerin kaldırımları ile cami, ve hastane çevrelerinde de gerekli çalışmaları yapıyoruz. Hemşehrilerimin olumsuz kış şartlarından etkilenmemesi için tüm imkanlarımızı seferber ettik.”dedi.

GAZETE BAĞCILAR/HABER MERKEZİ

Etiketler: » »
Share
7034 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ