logo

Bağcılar’ın gazetecileri Ramazan Çadırı’nın nabzını tuttular

VOLKAN ÇELİKTÜRK YAZIYOR…

Dün akşam iftarı açtıktan sonra akşam saat 10.30’da Bağcılar Belediyesi’nin kurmuş olduğu Ramazan İrfan Çadırı etkinliklerini yerinde görmeye gittim.

Orada Yöremiz Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Adem Kaya  ve Güneşli Haber Gazetesi’nin sahibi Mithat Sayar ile buluştuk.

Öncesinde bir iki tur atarak çevreyi hizlica gezdik. Sonra çay içmek için çay bahçesine geçtik.  Bu yılki Bağcılar Belediyesi’nin kurmuş olduğu İrfan Ramazan Çadırı’nın Bağcılar’ın bölge gazetecileri olarak kendi aramızda tartıştık ve değerlendirmede bulunduk. Bağcılar Belediyesi nasıl bir ramazan çadırı kurmuştu; eksiklikleri neydi? Çalışmalar nasıl gidiyordu..

Elbette herhangi bir yetkiliye bu soruları sormadık. Kendi gözlemlerimiz ve yorumlarımızla Ramazan Çadırı’nı değerlendirdik.

Öncelikle böylesine bir organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etmek gerekir. Gönül isterdi ki Ramazan sonrasında da bu ve buna benzer çalışmalar artarak devam etsin. Elbette İmkanlar doğrultusunda gönül hizmetleri yapılıyor.

Ramazan ayının kutsallığı çerçevesinde her akşam binlerce vatandaşa iftar yemeği veren ve bunuda iyi bir organizasyonla halka ulaştıran  Lokman Çağırıcı’yı ve işadamlarını kutluyorum: Ramazan çadırında günde ortalama 2 bin 500′ kişiye iftar veriliyor.

Bağcılar İnönü Mahallesi’nde 24 bin metrekare alan üzerinde oluşturulan Ramazan etkinlik alanında Ramazan çadırı dışında alışveriş stantları ve lunapark bulunuyor. 16 klima tarafından serinletilen Ramazan Çadırı İrfan Sofrası’nda aynı zamanda Ramazan ayı boyunca sosyal ve kültürel etkinlikler gerçekleştiriyor.

Sicaktan kendini dışarıya atan vatandaşlar yürüyerek, dolmuşlarla, kendi özel araçlarıyla Ramazan İrfan Çadırı’na geliyorlar. Çocuklarını alanlar, sevgililer, yaşlı teyzeler hepsini orada görmek mümkün.

Bizde Gazeteci Arkadaşlarımız Adem Kaya, Mithat Sayar ve bendeniz Volkan Çeliktürk güzel bir köşede oturup çayımızı yudumladık. Tabii Mithat Sayar her zamanki gibi nargilesini keyifle içti.  Adem Kaya ve bendeniz Volkan Çeliktürk’te çok sevdiğimiz çaylarımızı yudumladık.

İlk soru benden geldi Mithat Sayar’a ‘Bu yılki Ramazan etkinliklerini nasıl buluyorsun?

Mithat Sayar: Burada en çok bulunan gazetecilerden birisi benim. Sizleri burada görmek bana mutluluk verir. Ben her akşam gelip burada nargile keyfimi yapıyorum dedi ve çadırdaki etkinliklerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Bana sen ne düşünüyorsun dediğinde ise şu cevabı verdim: “Bağcılar halkı ramazan etkinliklerine büyük ilgi gösteriyor. Gelirken akın akın insanın buraya giriş yaptığını gördüm. İnsanlar aradığı herşeyi burada bulabiliyorlar.  Konser dinlemek isteyen klimalı çadıra, yöresel etkinlikleri dinlemek isteyen kendi platformuna,  alışveriş yapmak isteyen standlara, eğlence isteyen lunaparka, çay keyfi yapmak isteyen çay bahçelerine gidiyor. Yani Bağcılarlı halinden memnun. İnsanların ellerinde dondurmaları, patlamış mısırları iftar sonrası güzel bir yürüş için iyi bir mekan oluşturmuş Bağcılar Belediyesi. Üstelik güvenlik önemleri de had safhada. Yalnız bulunduğumuz çadır bölgesinin asfalt olması daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.

Sonrasında ise Adem Kaya ile biraz turluyoruz: Bağcılar Belediyesi Meclis Üyesi Süleyman Güneş ile karşılaşıyoruz: Bizi çaya davet ediyor ve çayda sohbetimizi sürdürüyoruz.  Meclis çalışmalarını neden gazeteciler olarak takip etmediğimizi soruyor. Yanımızda Kültür ve Sosyal İşler Müdür Yardımcısı Bünyamin Gün ve Spor Koordinatörü Rıza Deveci’de var.

Güzel bir sohbetin ardandan Adem Kaya ile birlikte Bağcılar Ak Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk’ün yanına uğruyor ve biraz da onunla sohbet ediyoruz.  İsmet Öztürk iftarda gazetecilerle birlikte olmak istediğini önümüzdeki günlerde de AK Parti Bağcılar olarak bir iftar organize edeceklerini söyledi.

Buradan da  ayrılıyoruz: Bedirhan Gökçe’nin güzel şiir esintisinden bir iki fotoğraf çekmek için çadıra giriyoruz.

Saatlerimiz gecenin birini gösterdiğinde ise son çaylarımızı  Mithat Sayar, Adem Kaya ve bendeniz Volkan Çeliktürk  yudumluyor ve birgünü daha bitirdik diyerek yarının gündemi için oradan ayrılıyoruz.

Gözlemlerimiz elbette uzun ama okuyucu sıkmadan kısa ve özyazmayı önemsiyorum.

Yeni bir ANALİZ yazısında karşınızda olmak arzusuyla, herkese hayırlı ramazanlar diliyorum..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: » »
Share
5409 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ