logo

Başkan Çağırıcı adaylık müracaatını yaptı

Başkan Çağırıcı adaylık müracaatını yaptı

“İnsana hizmet en şerefli görevdir”

 

“30 Mart 2014 Yerel Seçimleri” belediye başkanlığı için adaylık başvuruları devam ediyor.  İstanbul’un en kalabalık nüfusuna sahip olan Bağcılar’da Nostalji Bahçeleri, Kadın Aile Kültür Sanat Merkezi, Bilgi Evleri, prestij caddeleri ve sokakları, Tacettin Dergahı Müzesi ve Engelliler Sarayı gibi kalıcı eserler inşa eden sosyal ve kültürel belediyeciliği başarıyla uygulayan, her yıl uluslararası sempozyumlar düzenleyen Başkan Çağırıcı adaylık için başvuruda bulundu.

Başvuru dilekçesini AK Parti Bağcılar İlçe Teşkilatı’na teslim eden Başkan Çağırıcı, “İnsana hizmet etmek en şerefli görevdir. İlçeyi hemşehrilerimizle birlikte yönettiğimiz Bağcılar’a hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyorum.“ dedi.

Görev yaptığı süre içerisinde özgün projeleri gerçekleştiren, kalıcı eserler inşa eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, belediye başkan adaylığı için AK Parti Bağcılar İlçe Teşkilatı’na müracaatta bulundu.

Yaşlı, engelli, kadın ve çocuklar başta olmak üzere ilçede her yaştan insana yönelik önemli projeleri hayata geçiren, bir çok projesi referans alınan, çalışma temposuyla da ayrıca takdir toplayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, belediye başkanlığı adaylığı için başvuruda bulundu.

Adaylık dilekçesini AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk’e teslim eden Başkan Lokman Çağırıcı,  “Bağcılar’daki hizmetlerimizin devam etmesi amacıyla 30 Mart 2014 yerel seçimleri için adaylık başvurumu yaptım. İnsana hizmet etmek en şerefli görevdir. İlçeyi hemşehrilerimizle birlikte yönettiğimiz Bağcılar’a hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyorum.“ diye konuştu.

Lokman ÇAĞIRICI kimdir?

1965 yılında Giresun´un Bulancak İlçesi´nde dünyaya gelen Lokman ÇAĞIRICI, 1978 yılında Bağcılar Mahmutbey Mahallesi´nde ikamet etmeye başladı.

1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü´nü bitirdi.

1999 yılına kadar çeşitli kurumlarda üst düzey yöneticilik yaptı, uzun bir süre ticaretle meşgul oldu.

Özel sektördeki çalışmalarına paralel olarak 1990 yılından itibaren siyaset hayatı başlayan ÇAĞIRICI, 1999 yılında Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçildi.

11 Mayıs 2007´ye kadar Meclis Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten ÇAĞIRICI, Bağcılar´ın Kurucu Belediye Başkanı Feyzullah KIYIKLIK´ın 11 Mayıs 2007´de AK Parti İstanbul Milletvekilliği adaylığı için istifa etmesinin ardından, Belediye Meclisi tarafından Bağcılar Belediye Başkanlığı´na seçildi.

2 yıl başarıyla yürüttüğü bu görevi sonrasında, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde aday olan ÇAĞIRICI, bu kez Bağcılarlıların yüzde 50’sinin oyunu alarak Belediye Başkanı oldu.

ÇAĞIRICI’nın, Belediye Başkanlığı görevinin yanı sıra; Bağcılar Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanlığı, Marmara Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcılığı, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi’nin (WALD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve UCLG-MEWA saymanlığı görevleri bulunuyor.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman ÇAĞIRICI, evli ve dört çocuk babasıdır.

 

Etiketler: » »
Share
2581 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ