logo

Gönül sofralarında buluştuk…

11 ayın Sultanı Ramazan ayında Bağcılar, binlerce ilçe sakininin katıldığı mahalle iftarları ile zengin içerikli sohbet programlarına ev sahipliği yaptı. Mahalleler de düzenlenen iftar programlarında aynı masada iftar yapmanın huzurunu yaşayan ilçe sakinleri, Ramazan ayında komşuluk örneği verdiler. Öte yandan iftarını açan vatandaşlar, Bağcılar Kirazlı Metro Durağı’nda kurulan Ramazan Çadırı’ndaki etkinliklerine büyük ilgi gösterdiler.

Bağcılar’da Ramazan ayının ilk iftar programında 5 bin ilçe sakini aynı sofrayı paylaştı. Bağcılar Belediyesi tarafından Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik alanında kurulan iftar sofrasında ilçe sakinleri ilk iftar heyecanını ve sahuru birlikte yaşadı. Her gün Teravih Namazı sonrası düzenlenen olan Ramazan Etkinliği Programına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Gazete Bağcılar’da etkinlik alanındaki çadırında yerini alarak okuyucularıyla buluştu.

Başkan Çağırcı’ya Gazete Bağcılar’dan teşekkür..

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Ramazan ayında 22 mahallede kurdukları Bereket Sofralarında hemşehrileriyle birlikte oruç açmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Bu Ramazan ayında da yine evlerinin dışında iftar yapma imkanı bulamayan ihtiyaç sahiplerini lokantalarda ağırladıklarını belirten Çağırıcı, Bağcılarlılar olarak biz büyük mutlu bir aileyiz, askıda Ekmek Uygulaması’na bu yıl da devam ettik. Bayram öncesi yetimleri giydirdiklerini de hatırlatan Çağırıcı, hayırsever vatandaşlara teşekkür etti. Etkinlik Alanı’nda Teravih Namazı sonrası anlamlı kültürel programlara vatandaşların ilgisinin büyük olmasından memnuniyet duyduğunukaydeden Çağırıcı, “Ramazan ayı boyunca alanında tanınmış isimler ile bir araya geldik. Tarih, edebiyat, sağlık ve diğer tüm alanlarda bilgi sahibi olma fırsatı bulduk. Stantlarımızda STK’larımız yöresel ürünlerini tanıttılar ve yeni komşuluklara kapı araladık dedi.  Çağırıcı Ramazan boyunca Bağcılar halkına duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederken, Tüm hemşehrilerimin ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor ve hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. GAZETE BAĞCILAR  (Fotoğrafı büyük görmek için lütfen üzerine tıklayınız.) 

Etiketler: » » » » » » »
Share
3890 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ