logo

KARDEŞLİK KAZANI BAĞCILAR’DA KAYNADI

Bağcılar Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da hicrî senenin ilk ayı Muharrem ayının 10. Günü olan Âşure Günü’nde ilçe sakinlerine 20 bin kap aşure ikram etti. Bağcılar Belediyesi tarafından Bağcılar Meydanı’nda kurulan kazanda pişirilen 20 bin kap aşure ilçenin 10 farklı noktasında Bağcılar sakinlerine ikram edildi.

BİRLİK VE BERABERLİĞE EN ÇOK İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZ GÜNLERİ YAŞIYORUZ
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı burada yaptığı konuşmada rahmeti ve bereketi bol olan güzel bir aya girildiğini belirterek, “Tüm İslam âleminin ve hemşehrilerimin Hicri Yeni Yılını tekrar tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan diliyorum.” dedi. Peygamberimizin mübarek torunu Hz. Hüseyin 70 müminle birlikte Kerbelâ’da 10 Muharrem günü şehit edildiğini ifade eden Çağırıcı, duygularını şöyle dile getirdi:
“Kan dökülmesi haram olan 4 aydan biri olan ve hürmete layık anlamında olan Muharrem ayının 10. gününe “Âşure günü” denilmektedir. Bu günün Allah katında ayrı bir yeri vardır. Cenâb-ı Hak, on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuştur.” şeklinde konuştu. Muharremin 10. Günü’nün son derece önemli bir gün olduğunu da vurgulayan Çağırıcı, şöyle konuştu: “Muharrem ayının 10. gününde Bağcılar Meydanı’nda aşure dağıtıp hep birlikte aşure yiyoruz. Birlik ve kardeşlik duygularına en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günde paylaşma duygularımız gelişiyor.
Efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.v ) de Muharrem ayının ehemmiyetine her fırsatta dikkat çekmiş, bu ay içinde tuttuğu oruç ve yaptığı ibadetlerle hepimize istikamet belirlemiştir.” şeklinde konuştu.
“HAYIR DUALARINDA BULUNDULAR”
İlerleyen dakikalarda AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, İlçe Kaymakamı Erdal Çakır, Başkan Çağırıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula ve AK Parti Milletvekili adayı Hüseyin Koyuncu ilçe sakinlerine kazanda pişirilen aşureden ikram etti. Lezzetli ve sıcak aşureden keyifle tadan Bağcılarlılar, birbirlerinin hayır dualarında bulundular. Kazanda pişirilen aşure ilçenin 10 farklı noktasında Bağcılarlılara dağıtıldı. 

Share
2161 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ