logo

MİNİK VOLEYBOLCULAR ŞAMPİYONLUĞUNA KOŞUYOR

MİNİK VOLEYBOLCULAR TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞUNA KOŞUYOR

ı, Çankırı’da düzenlenen Türkiye elemelerinden grup birincisi çıkarak büyük bir başarıya imza attı.  Önümüzdeki Nisan ayında Tokat’da düzenlenecek Türkiye Elemeleri Finali’ne katılacak olan başarılı sporcular birinci olmak için ter dökecek. 

 

Bağcılar Aşık Veysel Ortaokulu Küçük Erkekler Voleybol Takımı, Türkiye şampiyonluğu yolunda emin adımlarla ilerliyor.

İstanbul’daki 39 ilçeden 50 okulun voleybol takımlarının katıldığı turnuvada mücadele veren Bağcılarlı voleybolcular, İstanbul 3’üncülüğünü elde ederek Çankırı’daki Türkiye elemelerine katılma hakkı kazandı. 15 Mart 2015 tarihinde Çankırı’da düzenlenen ve 12 takımın katıldığı turnuvada da başarılı maçlar çıkararak 1’incilik elde eden voleybol takımı, Tokat’da düzenlenecek Türkiye elemelerine katılma hakkı kazandı. Bağcılarlı voleybolcular, 3 ve 7 Nisan 2015 tarihleri arasında 8 ilin birincisi olan okulların katılımıyla gerçekleştirilecek Türkiye Elemeleri Finalleri’nde ter dökecek. Takım, ilk ikiye girmesi halinde de Türkiye finalinde mücadele etmeye hak kazanacak.

“BAĞCILAR’A TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİNİ GETİRECEĞİZ”

Aşık Veysel Ortaokulu Küçük Erkekler Voleybol Takımı oyuncuları, Okul Müdürü Seyfettin Kuyumcu ve Beden Eğitimi Öğretmeni Hamit Erdem ile birlikte Bağcılar Belediyesi’ni ziyaret ettiler. Okul yönetimi ve voleybolcular Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk tarafından misafir edildi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya spora ve sporculara verdiği destekten dolayı teşekkür eden voleybolcular, “Başkanımız Lokman Çağırıcı, ilçemizde sporun gelişmesi için çalışıyor. Bize her türlü yardım ve destekte bulunuyor. Bize verilen emekleri boşa çıkarmayarak inşallah Bağcılar’a başarılarla döneceğiz.” diye konuştular. Beden eğitimi Öğretmeni Hamit Erdem de yolun yarısını geçtiklerini belirterek, “İki büyük elemede de başarı elde ettik. İnşallah Tokat’taki elemelerde de başarılı olacağız. Bize duyulan güveni boşa çıkarmayacağız.” diye konuştu. Başarılı sporcuları ve okul yönetimini kutlayan Gültürk de, “Bağcılar Belediyesi olarak sosyal, kültürel ve sportif aktivitelere her zaman destek olduklarını belirtti. Gültürk, başarılı sporcuların Tokat’tan da en iyi dereceyle döneceklerine inandığını vurguladı.

VOLKAN ÇELİKTÜRK/GAZETE BAĞCILAR

MİNİK VOLEYBOLCULAR ŞAMPİYONLUĞUNA KOŞUYOR, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Etiketler: » » »
Share
33765 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ