logo

Sarıgül: Bağcılar’dan Bismillah diyeceğiz

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP İstanbul İl Başkanlığı ziyareti sonrası seçim startını verdi. Çarşamba günü Esenler ve Bağcılar’da olacaklarını söyleyen Sarıgül, “İstanbul’umuz için yeni fikirlerin, yeni yüzlerin, yeni iktidarın zamanı gelmiştir” dedi.  

 

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile görüşen Sarıgül, çıkışta dışarıda bekleyen kalabalığa seslendi.

CHP’nin el birliği ile çok çalışarak iktidara geleceğini söyleyen Sarıgül, “Bu meydandan umut bekleyen sizlere şunu ifade etmek istiyorum umutlarınızı o güzel bakışlarınızı dün boşa çıkarmadım yarın da boşa çıkarmayacağım. Huninin ucundaki ışığı görüyorum. Bu meydandaki heyecanı görüyorum. Bu meydandaki umudu görüyorum. Bu heyecan ve bu umutlu bakışlar bana diyor ki ‘bir daha il merkezine geldiğin zaman iktidar olarak geleceksin’

Fıratın önüne set koyamadıkları gibi CHP’nin önüne de set koyamazlar. Bu meydanda bütün ulusun huzurunda haykırıyorum. CHP’nin bu yükselen sesini artık duymayan kimse kalmayacak” dedi.

BAĞCILAR’DAN ATACAĞIZ İLK ADIMI

Çarşamba günü yerel seçim startını da vereceklerini söyleyen Sarıgül, “Çarşamba akşam ‘Bismillah’ diyoruz. Esenler ve Bağcılar’dan ‘Bismillah’ diyoruz. CHP’nin kadın kollarının, gençlik kollarının güçlü ruhunu çalışma azmini daha da ön plana çıkaracağız. Çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el kalmayacak. Herkes ile el ele, kol kola omuz omuza olacağız. Buradan yükselen ses kimin sesi biliyor musunuz. Buradan yükselen ses benim sesim değil. Bu ses önce Allah’ımın, sonra bu ses Bülent Ecevitlerin sesi. Bu ses İsmet İnönü’lerin sesi. Bu meydandaki ses Mustafa Kemal Atatürklerin sesi” diye konuştu.

CHP İl Başkanlığı önünü dolduran kalabalığa “Tozu dumana katmaya hazır mısınız” diye seslenen Sarıgül, “Burada umudun ışığını görüyorum. Analarımıza sesleniyorum. Yıllarca beşiklerimizi siz salladınız. Önce çocuklarımızın sonra torunlarımızın beşiklerini salladınız. İstanbul’u sallamaya hazır mısınız? Zamanı gelmiş fikirden daha güçlü bir olay yoktur. İstanbul’umuz için yeni fikirlerin, yeni yüzlerin, yeni iktidarın zamanı gelmiştir. Bunu hiç kimse durduramaz. CHP’miz önce İstanbul’da iktidar olmak için hazırlıklarını yapmaktadır. Bize ’60 yıldır iktidar olmadınız’ diyorlar. 30 Mart gecesi saat 20.30’da kimin iktidar olduğunu göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Medyada bazı yazarların kendisi hakkındaki sözlerinin üzüntü verici olduğunu ifade eden Sarıgül, “Sarıgül CHP Gençlik kollarının Türkiye Cumhuriyeti’ne armağanıdır. Türkiye tarihinde sosyal demokrasi tarihinde bir tek bu kardeşiniz siyasetin her kademesinde çalışa çalışa, koşa koşa, ne atama ne tayinle söke söke fırtına estire estire geliyoruz. CHP kültürü, CHP geleneği her şeyin üzerindedir. CHP’nin gönlü genel başkanımız sayın Kılıçdaroğlu’nun gönlü herkes kucaklamaya açıktır. Şimdi gönlümüzdeki aslanı uyandırmanın zamanı geldi. Şimdi içimizdeki cevheri ortaya çıkarmanın zamanı geldi. Şimdi İstanbul’da iktidar için yola çıkmanın zamanı geldi” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » »
Share
3003 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ