logo

Yeni Malatyaspor’a destek gecesi büyük ilgi gördü


 

 

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Yeni Malatyaspor’a ekonomik katkı sağlama amaçlı düzenlenen destek gecesiİstanbul’da yapıldı. Geceye İstanbul Valisi Vasip Şahin, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Sanatçı Selahattin Alpay, Ak PartiMalatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Malatyaspor Teknik Direktörü Feyyaz Uçar, Yeni Malatyaspor futbolcuları, manken Tuğba Özay, MASTÖB yönetiminden Cihan Akköse, MASTÖB yönetim kurulu üyeleri, iş Adamları ve Malatya sevdalısı birçok vatandaş katıldı.

SLAYT GÖSTERİSİYLE BAŞLADI

Program sıcak sohbetlerle başlarken Malatyaspor’u içeren slayt gösterimiyle devam etti. Malatyaspor’a destek gecesinde manken Tuğba Özay’ın boynuna taktığı atkı 50 bin lira verilerek iş Adamı Ünal Erdoğan Tarafından alındı. Programda konuşan İstanbul Valisi Vasip Şahin, “bugün sizlerle birlikte olmaktan gerçekten keyif aldım mutlu oldum. Sıla özlemini bir nebzede olsa gidermiş olduk. Değerli Malatyalılarla her an buluşmaktan keyif aldım. Malatya’nın bana 2 yılda yapmış olduğu büyük katkılar var onun için Malatya ve Malatyalılara çok teşekkür ediyorum. Malatyasporumuza en kısa zamanda PTT 1.Lig’e daha sonrada Süper Lig’e çıkmasını ve bu başarıyı sizlerle birlikte başarmasını bunu İstanbul’daki Malatyalılar olarak da bizlerinde destekleyeceğini aynı sevinci yaşayacağımızı özellikle ifade ediyorum“ dedi.

ADİL GEVREK: SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR

Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek ise, “Malatyamıza sahip çıkmamız gerekiyor. Biz yönetim kurulu olarak göreve geldikten bu yana bütün Malatyalı hemşehrilerimizi bu çatı altında toplamaya çalıştık. Bugünde görüyorum ki bu salonu doldurarak bütün Malatyalı hemşehrilerimiz burada Malatya’ya sahip çıkmış. Bu son zamanlarda yapılan gerçekten büyük toplantılardan bir tanesi. Herkesi bir arada görmek beni çok mutlu etti. İnşallah bu düşünceyle bütün Malatya hepsi bir arada olur ve Malatya’yı hak ettiği yere taşırız” dedi.

“HERKESİ KUCAKLAYAN SPOR KULÜPLERİDİR”

Yeni Malatyaspor gecesinde konuşan Ak Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, “Bazı şeyler vardır ki o şeyler her şeyin üstündedir. Buda bir ilde yaşayan herkesi kucaklayan spor kulüpleridir. Bu Malatyaspor denilince daha çok durup düşünmemiz lazım. Geçmişine baktığımızda tarihler yazmış bir spor kulübü. Şuanda ne yazık ki durumu pek iç açıcı değil. Son dönemde özellikle Adil Başkanımızın Başkanlığında iyi bir ivme yakaladı. Biz inanıyoruz ve güveniyoruz ki İnşallah önümüzdeki yıl buraya geldiğimizde üst ligde oynayan Malatyaspor ile beraber olacağız. Bir sonraki yılda İnşallah Süper Lig’de oynayan Malatyaspor ile beraber olacağız. Biz Malatyalılar olarak bir olmaya, beraber olmaya ihtiyacımız var. Malatya ile ilgili meselelerle bir olursak çözemeyeceğimiz hiçbir mesele yoktur” şeklinde konuştu.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Bugün Malatyaspor’a sahip çıktınız. Yönetimi, Malatyasporu yalnız bırakmadınız ben hepinize yürekten teşekkür ediyorum. 6 sene içerisinde çok zor şartlar geçirse de kendi ayakları üzerinde durabilen bir yapıya kavuştu. Bugün buradaki birlik, beraberlik, desteğin bu başarıyı daha ileriye taşıyacağından hiçbir şüphem yok“ diye konuştu.

Malatya Valisi Süleyman Kamçı yaptığı konuşmada “Yeni Malatyaspor hepimizin ortak paydası. Bu paydada birleşip hep birlikte yürürsek başarı kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle bütün Malatyalılar Yeni Malatyaspor’un yeniden şahlanması, yüreklenmesi ve bütün takımların korkulu rüyası olması için kulübe destek olmalıdır. Ümit ediyorum ki düzenlenen bu gece Yeni Malatyaspor’un şahlanış meşalesine vesile olacaktır“ dedi.

Gecede Yeni Malatyaspor’ü önemli ölçüde yardım toplandı.

 

Etiketler: » » » » »
Share
31250 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ