logo

BAŞKAN ÇAĞIRICI’DAN ANLAMLI VEFA MESAJI

Bağcılar Belediyesi yeni hizmet binasına taşınma heyecanını yaşarken Bağcılar Belediyesi’nin Kurucu Başkanı Feyzullah Kıyıklık ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı eski binada son toplantılarını gerçekleştirdiler.

BAŞKAN ÇAĞIRICI’DAN ANLAMLI VEFA MESAJI

Başkan Çağırıcı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugünün anlamı büyük bizim için… Yeni bir başlangıca adım atıp, yeni belediye binamıza geçmeden önce eski binamızda son toplantımızı Kurucu Belediye Başkanımız Feyzullah Kıyıklık ile gerçekleştirdik. Bir yanımızda anılar, bir yanımızda yeni heyecanlar. Haydi Bismillah” dedi.

Başkan Çağırıcı’nın bu anlamlı vefa mesajı takipçilerini duygulandırırken takipçiler tarafından yeni binada başarılı dolu güzel hizmetlerin devam etmesi mesajları da paylaşıldı.

BAĞCILARLILAR YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞUYOR

Bağcılar’da 25 yıl sonra yeni Belediye Hizmet Binası heyecanı yaşanıyor. İlçe statüsü kazandığı 1992 yılından bu yana kullanılan Güneşli Mahallesi’ndeki hizmet binasının yerine inşa edilen Bağcılar Belediyesi Hizmet Binası, kapalı alanı ve toplam 419 araçlık otoparkının yanı sıra botanik bahçeye sahip olacak.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı “Bugüne kadar Engelliler Sarayı’nı, Kadın Aile Kültür Merkezi’ni, Gençlik Merkezi’ni veya 8 yüzme havuzunu yapana kadar 28 yılda istesek belediye binasını yapabilirdik ama biz ‘Önce Bağcılarlı hemşehrilerimizin huzuru ve rahatı’ dedik. Onlara hizmet edeceğimiz binaları tamamladık şimdi belediye binası yapıyoruz. Yeni hükümet binası ve belediye binası Bağcılar’ımıza çok yakışacak” dedi.

YENİ HİZMET BİNASI HEYECANI

Yeni hizmet binası ilçenin hizmet ve yaşam merkezi haline gelecek. Bağcılar’da 25 yıl sonra yeni hizmet binası heyecanı yaşanıyor. Bağcılar Belediyesi, 1992 yılında ilçe statüsü kazanmasının ardından hizmet verenler ile hizmet alanların aynı havayı soluyacağı Selçuklu mimarisine uygun inşa edilecek yeni ve kompleks bir hizmet binasına kavuşuyor. Güneşli Mahallesi Kirazlı Caddesi’ndeki Bağcılar Belediyesi Hizmet binası, toplam 22.950 metrekarelik bir arsa alanına sahip bulunuyor. Hizmet binasının bahçesinde ziyaretçilerin egzersiz yapma imkanı bulacağı yürüyüş yolları, dinlenme amaçlı oturma grupları, süs çiçekleri ile ağaçların süslediği yaklaşık 18 bin metrekarelik yeşil alan da yer alacak.

İLÇE SAKİNLERİ HİZMET ALACAK, DİNLENECEK, SPOR YAPACAK

Bağcılar Belediyesi yeni hizmet binası yaklaşık 37 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak. Bina, 2 bodrum kat ve zemin kat + 5 kat olacak şekilde hizmet verecek. Projeye göre, hizmet binasının içerisinde 171 araçlık otopark da bulunuyor. Yine, ayrıca yeşil alanın altında inşa edilecek ek otopark ise 248 araçlık kapasitede toplam 419 araçlık otoparkı bulunuyor.. Bağcılar Belediyesi Hizmet Binası yine sosyal yaşam alanlarına da sahip. Buna göre, 450 kişilik konferans salonu, cep sineması, sergi alanı, spor salonu, kreş ile 2 de ibadet hane hizmet verecek binada, toplam 14 asansör ile Meclis Salonu ve grup odaları da yer alıyor.

“HİZMET BİNASI VE SOSYAL YAŞAM ALANI”

Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Hemşehrilerimize layık projeleri hizmete sunmaya devam ediyoruz. Nihayet yine ilçemize değer katacak hizmet binasına da kavuşma vakti geldi” dedi. Bağcılar’ın 1992 yılında ilçe statüsü kazandığını hatırlatan Başkan Çağırıcı, o tarihten bu yana mevcut binada hizmet verdiklerini kaydetti. Şehirlerin meydanları, sosyal ve kültürel yaşam alanları ve hizmet binalarıyla da öne çıktığını kaydeden Çağırıcı, Bağcılar ailesi olarak ayrı bir heyecan duyduklarını belirtti. Çağırıcı, “Hizmet binamızın inşaatı büyük bir hızla devam ediyor. İnşallah hemşehrilerime layık bir hizmet binasına kavuşacağız. Binamız hem ilçemize hizmet verecek hem de hemşehrilerimizin sosyal yaşamına da zenginlik katacak. Bahçesinde oturup dinlenecekler ve hoşça vakit geçirecekler. İlçemiz layık olduğu bir esere daha kavuşmuş olacak” dedi.

GAZETE BAĞCILAR HABER MERKEZİ

 

Etiketler: » » » »
Share
3597 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ