logo

Bayır-Bucak Türkmenleri için 2 tır yardım malzemesi

Büyük bir duyarlılık örneği gösteren Bağcılarlı gençler, Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan Bayır-Bucak Türkleri için 2 TIR dolusu gıda ve giyecek malzemesi topladı.  Yardım malzemeleri düzenlenen tören sonrasında İHH yetkililerine teslim edilmek üzere Reyhanlı’ya uğurlandı.

Bağcılar Belediyesi Gençlik Meclisi ile Öğrenci Meclisi üyelerinin ailelerinden ve esnaftan topladığı yardım malzemeleri 2 TIR ile Hatay’ın Reyhanlı ilçesine götürülmek üzere yola çıkarıldı.

Gençler, ailelerinin ve esnafın da yardımıyla 2 TIR dolusu giyecek ve gıda topladı. Toplanan yardım malzemelerinin uğurlama töreni Bağcılar Meydanı’nda düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar Belediyesi olarak doğal felaketlere maruz kalan, zulüm gören, savaş mağduru olan insanlara yardım eli uzattıklarını hatırlattı. Rusya ile Suriye’nin Türkmen Dağı’nda tüm dünyanın gözü önünde Türkmenleri tehcire zorladığını kaydeden Çağırıcı, “Rus uçakları 27 Türkmen köyünün yer aldığı Türkmen Dağı civarını havadan ve karadan bombalayarak, Türkmen kardeşlerimiz göçe zorluyor. Hatay’ın güneyindeki Türkmen varlığına son verilerek bölgeye Esed’ı destekleyen güçleri iskan etmeyi hedefliyor.” diye konuştu.

“GENÇLERİMİZİ KUTLUYORUM”

Bağcılarlı gençleri, Türkmenler için düzenlenen yardım kampanyasında gösterdikleri gayretlerinden dolayı kutlayan Çağırıcı, şunları söyledi: “Yardım için kendilerine her müracaatta desteğini esirgemeyen hayırseverlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Hamdolsun bizler ülkemizde huzur içerisinde yaşıyoruz. Ancak coğrafyamızda yaşayan soydaşlarımız, din kardeşlerimiz bir sıkıntı yaşıyorsa bizler rahat olamayız, olmamalıyız. İnşallah en kısa zamanda sınırımızın etrafındaki bu acılar biter, Bayır Bucak Türkmenleri ile Esed’in zulmünden kaçarak ülkemize gelen 2.5 milyon civarındaki Suriyeli kardeşlerimiz en kısa zamanda vatanlarına dönerler.”  Çağırıcı, Pakistan ve Bosna-Hersek dahil bir çok ülkede meydana gelen sel ve deprem felaketine maruz kalanlara yardım eli uzattıklarını da sözlerine ekledi.

 

“HALKIMIZ ÜZERİNE ALDIĞI SORUMLULUĞU YERİNE GETİRDİ”

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise hayırlı bir uğurlamaya şahitlik ettiklerini belirterek, “Gönül haritamızda olan kardeşlerimize yardım köprüsü kuruyoruz.” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da gençleri kutlayarak,  “Çok anlamlı bir programa şahitlik yapıyoruz. Türkmen kardeşlerimize sahip çıkmanın onurunu yaşıyoruz.” dedi. Gençlik Meclisi Başkanı Ömer Farık Taş ile Öğrenci Meclisi Başkanı Emre Batuhan da konuşmalarında kardeşliğin sınır tanımayacağını ifade ederek, “Halkımız yine üzerine aldığı sorumluluğu yerine getirmiştir.” dediler.

“2 TIR DUALARLA UĞURLANDI”

Tören sonrası İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, meydanı dolduran ilçe sakinlerine dua yaptırdı. Bağcılarlı bazı kadınların elleriyle dokuduğu elişi çocuk patiği, yelek ve kazaklardan getirmeleri de dikkat çekti. Daha sonra aralarında bakliyat,  çocuk- yetişkin giysisi ile battaniyelerin olduğu malzemeler yola çıkarıldı. 2 TIR dolusu malzeme Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki İHH yetkililerine teslim edilecek. Törene İlçe Milli Emniyet Müdürü Erden Bursalı, belediye başkan yardımcıları, muhtarların yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. GAZETE BAĞCILAR

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1916 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ