logo

Evlilikte 40 Yılı Geride Bırakan Çiftler Kız Kulesi’nde

Haber:Bilal Çığrım 

FOTOĞRAFLAR: GAZETE BAĞCILAR

 Bağcılar Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde evlilikte 40 yılı geride bırakmış 40 çifti Kız Kulesi’ne götürdü.

Şair ve söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan’ın da katılarak, aşk şiirleri okuduğu programda çiftlere mutlu evliliğin sırlarını anlattı ve genç çiftlere nasihatlerde bulundu.

Farklı sebeplerden dolayı son yıllarda boşanma rakamlarında artışlar yaşandığına dikkat çeken Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı,’’TÜİK rakamlarına göre 2011 yılında 120 binin üzerinde çift boşandı.2012’nin ilk 9 aylık döneminde ise yaklaşık 92 bin çift ayrıldı. Bunu ciddi bir problem olarak görüyoruz.

Bağcılar Belediyesi olarak, aileyi güçlendirmeye yönelik yoğun çalışmalarımız var. Bugün de evlilikte 40 yılını geride bırakmış çiftlerimizi Kız Kulesi’ne getirerek, aslında, bu soruna dikkat çekmek istedik’’dedi.

Ailenin toplumun çekirdeği olduğunu ifade eden Çağırıcı;’’Çekirdekte meydana gelecek bir bozulma toplumu da bozacaktır. Onun için bozulmayı önlemek için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini düşünüyorum’’diye konuştu. Kız Kulesi’nde gerçekleşen etkinlik Ahmet Selçuk İlkan’ın şiirleri eşliğinde davetlilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

YASAL UYARI : Haber sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve videolar, sitemiz kaynak gösterilmek veya ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir.

Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar ile ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır

Etiketler: » » »
Share
2513 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ