logo

Bağcılar’da 14 bin sümbül dağıtıldı..

8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm yurtta olduğu gibi Bağcılar’da da değişik etkinliklerle kutlandı. Kutlama programı kapsamında engelli ve engelli yakını kadınların katılımıyla düzenlenen program yoğun ilgi görürken, ilçe genelinde 12 noktada toplam 14 bin sümbül dağıtıldı.

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde duygu dolu anlar yaşandı. Engelli şair Senem Ünal okuduğu ‘Karınca’ adlı şiiriyle davetlileri duygulandırırken, Engelliler Müzik Korosu da seslendirdiği şarkılarla renk kattı.

Programın açılışında konuşan Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır,  kadınların topluma büyük etkide bulunduğunu belirterek, “Tarihimizde etki bırakan valide sultanlar dört bir yanda imarhane, hastane, imarethane, külliye, medrese ve camiler yaptırdılar. Şerife Ana, Kara Fatma, Nene Hatunlar hayatımızda önemli yer tuttular.” diye konuştu. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da  kadınların eş ve anne olmasının ötesinde milli mücadele yıllarında cephede savaştığını anlattı. Ülkenin kalkınmasında da büyük rol oynayan kadınlara her zaman sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Çağırıcı,”Mutlu Yuva Huzurlu Toplum etkinliklerimizi gerçekleştirdik.  Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’ni kadınların hizmetine sunduk.” dedi.  Kadına yönelik baskı ve şiddetin ülkemizde de devam ettiğini belirten Çağırıcı, şöyle konuştu: “Kadınlarımız ve engellilerimiz sosyal yaşamda olmadığından onların varlıklarından haberdar olamadık. Bugün itibariyle Bağcılar dahil ülkemizin her tarafında sosyal yaşama katılmayan hiçbir engelli yok.”

Bağcılar AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise geçmişte ciddi aile trajedilerine şahit olduklarını belirterek, “Hükümetimiz ve yerel yönetimlerin çalışmaları sonucu kadınlar şimdi hayatın her alanında var olmanın en güzel örneklerini sergiliyor.” diye konuştu.

Bağcılar ve Güneşli’deki programa AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili aday adayı Muhterem Şahin’de katıldı. Muhterem Şahin yaptığı açıklamada “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

“KARINCA ŞİİRİ AĞLATTI”

Programın ilerleyen dakikalarında Senem Ünal okuduğu şiirler davetlileri duygulandırdı. Engelliler Sarayı’nda kurs görmeye başlamadan önce evinde dört duvar arasına mahkum yaşadığını anlatan Ünal, bir gün balkonda otururken bir karıncadan esinlenerek yazdığı ‘Karınca’ adlı şiirini okudu. Ünal’ın okuduğu şiir salondakileri duygulandırdı. Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı Müzik ve Davul Gösteri Grubu’nun sunduğu mini konser de davetlilerin neşesini yerine getirdi.

BAŞKAN ÇAĞIRICI KADINLARA SÜMBÜL DAĞITTI

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle ilçedeki hemşehirlerine sümbül dağıttı. Güneşli Meydanı’nda düzenlenen tören sırasında Çağırıcı,kadınların huzur ve mutluluğu adına çalıştıklarını söyledi. Programa AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da katıldı. Bağcılar’da ilçenin 12 noktasında toplam 14 bin adet sümbül dağıtıldı. HABER: VOLKAN ÇELİKTÜRK GAZETE BAĞCILAR

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
6514 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ